Svieže

IMG_1463Toto mydielko vzniklo na začiatku jedného leta. Keď pocit a potreba sviežosti vyhráva asi nad všetkým ostatným. Potrebovala som niečo, čo bude dostatočne svieže, povzbudzujúce, ale zároveň bude voňať aspoň trochu zaujímavo.

Tak som skombinovala niekoľko citrusových silíc v rôznych pomeroch a vyšlo to! Vôňa mydla sa mi páčila – sladká, ale nie príkra, osviežujúca, ale nie vlezlá. Na psychickej úrovni povzbudí, zbaví negatívnych pocitov a naštartuje k novým začiatkom.

Čo sa týka účinkov na pokožku majú tieto silice harmonizujúci účinok najmä na mastnú kožu. Ale tiež pri problémoch s akné a upchatými pórmi. Pokožku tiež vzpružujú, regenerujú a dezinfikujú, rany sa pri nich hoja rýchlejšie.

dsc_6906.jpgMydielko obsahuje tiež pomarančovú šťavu, ktorá – okrem toho, že sa mi do tohto mydla veľmi hodila – má tiež vzpružujúci účinok. Je tu použitá i kurkuma, ktorá mi mydielko krásne zafarbila, a ako všetci dobre vieme, je to tiež veľmi prospešná rastlinka.

Pri citrusových mydielkach však určite treba podotknúť, že silice sú koncentrácie účinných látok obsiahnutých v rastlinách, preto ak máte nejaký problém s citrusmi, napríklad alergie, týmto siliciam sa radšej vyhnite.

Ak sa ma chcete čokoľvek spýtať, napíšte mi SEM.