Škorica

škoricaKeď som bola malá, tak som škoricu priam neznášala. Mám pocit, že som mala aj miernu alergiu na ňu – škorica a látky obsiahnuté v nej sú dosť silné a ich účinky sú skôr dráždivé, povzbudzujúce, môže preto u citlivejších jedincov vyvolať prehnané reakcie. A tým antipatiu k nej. Vždy ma až pridusilo, keď som ju ucítila a keď sa mi náhodou (aj po dôkladnom preskúmaní jedla) dačo z nej dostalo do hrdla, hneď ma začalo páliť a rozkašľala som sa. Fuj.

Ale ako to poznáme všetci, roky plynú, chute sa menia, kadečo sa mení :) A tak sa stalo, že nejako pomaličky si ma tá chuť škorice našla. Chuť aj vôňa, jej farba, tvary..no celkom ma pohltila. Škoricová zmrzlina – predtým nemysliteľná gebuzina, ktorej by som sa ani nedotkla, je teraz jednou z vecí ktoré robí moje leto letom. A jej vôňa! Je tak plná a chutná, zvláštna a zároveň každému tak známa. Tak prečo ju nedať aj do mydla???

Škorica

A to som ani nevedela, že v mydle je viac než žiadaná, a že jej účinky sú v kozmetike používané už dávno. Má totiž prekrvujúci účinok, pôsobí antibakteriálne a protizápalovo a v neposledom rade sa používa proti celulitíde. Nájdete ju v rôznych masážnych krémom, sérach, telových mliekach. Aj v mydle :) Ja som ju pre istotu pridala aj ako silicu (ktorá vonia úžasne – ako koláč) aj v mletom stave. Mletá škorica tu pôsobí ako peeling, obrusuje odumretú pokožku a dovoľuje siliciam dostať sa hlbšie do tkanív.

Tak dámy schuti do škorice!! :)

Ak sa ma chcete čokoľvek spýtať, napíšte mi SEM. A ak máte veľmi citlivú pokožku na tele, tak s touto škoricou mierne. Takisto opatrne na detskú pokožku – treba vyskúšať na menšom kúsku telíčka.